Vyšla kniha Moderní fyziotrénink

14.11.2013 12:17

Nejen pro erudované osobní trenéry vyšla nová kniha z pera osobního trenéra Martina Šťastného a fyzioterapeuta PaedDr. Pavla Švejcara. Na knize se také podílelo české zastoupení značky Cybex.

Moderní fyziotrénink představuje zcela nový pohled na cvičení. Cílem není trénink jednotlivých svalů, nýbrž práce v rámci koordinačních celků, jež jsou stavebními prvky lidské motoriky. Základem je cvičení v polohách vycházejících z přirozeného motorického vývoje dítěte. Důležité je jejich přesné nastavení, které je klíčem k optimálním svalovým souhrám. Výsledkem je tréninkový systém, který rozvíjí a přitom nepřetěžuje pohybový aparát. Je využitelný jak pro zlepšení kondice, tak pro pozitivní ovlivnění různých zdravotních poruch. Spojuje v sobě práci s pocity, pohyby, se sílou a nepřímo i s vnitřními orgány. Díky němu lépe poznáte své tělo, či tělo svého klienta. Jednotlivé techniky jsou představeny ve stovkách fotografií, které jsou přesně edukovány a aplikovány na fitness, studia, pracovní prostředí atd., aby mohly být maximálně využívány. 

K anotaci knihy zbývá dodat, že Martina Šťastného můžete znát například z pořadu TV Prima, Jste to, co jíte!, Pavel Švejcar je majitelem a provozovatelem fyzioterapeutické vzdělávací agentury a poradna INSTRUCT.

Knihu vydává nakladatelství PLOT, kde si ji také můžete zakoupit.