Revoluční BodyBody fitness studio otevřelo již druhou pobočku

06.03.2014 16:09

Fitness podnikání je o zavádění neustále nových trendů. Jeden z nich, již několik lety představovaný na zahraničních veletrzích, je i trénink na bázi elektrické stimulace svalů (EMS). Tento koncept slibuje v našem stále více uspěchaném světě možnost, jak odcvičit rychle, intenzivně a maximálně 2x týdně.

Konceptu se v poslední době chytlo zejména v Praze několik nových provozovatelů. Kromě studí Speed Gym a Bodytec, se relativně nedávno otevřelo také studio BodyBody na pražském Andělu. V letošním roce velmi rychle přibyla nová pobočka v pražském Karlíně.

 

O čem je elektrická stimulace a v čem je trénink jiný oproti klasickému fitness centru? 

„Role elektrické stimulace je jednoduchá - kontrakce ve svalech je díky externí stimulaci silnější a proniká i do hlouběji umístěných svalů. Během BodyBody tréninku je stimulováno až 90 % svalové hmoty těla najednou. Člověk si během 20 minut dá více do těla než za několik hodin v běžné posilovně. Tomu odpovídá i efekt cvičení,“ vysvětlují manželé Ivana a Seen Aquinovi, majitelé studií BodyBody.

K dosažení viditelných výsledků stačí podle provozovatelů pravidelný trénink BodyBody jednou až dvakrát týdně. Čistého času je to tedy maximálně necelá hodina. Studio BodyBody tak míří na klienty, kteří nemají dostatek času, či nechtějí tréninkem ztratit hodiny svého drahoceného času. Další výhodou pro klienty je, že nepotřebují k tréninku svoji klasickou tašku s věcmi na cvičení. Trénink s EMS probíhá totiž ve speciálním obleku. Ručníky, kosmetika a nápoje jsou  také obsaženy v ceně a cvičí se na boso.

 

Jak se k tomuto trendu staví odborníci z lékařských řad? Není elektrická stimulace svalů nebezpečná? 

„Elektrickou stimulaci svalstva používáme v klinické praxi už dvanáct let. Podařilo se nám získat velmi dobré výsledky při řešení řady problémů postihujících pohybový aparát zejména u pacientů s kardiovaskulárními problémy. Jakákoliv svalová aktivita je založena na vysílání elektrických impulzů z centrální nervové soustavy do svalstva, EMS dělá to samé z vnějšku,“ vysvětluje prof. MUDr. Petr Dobšák, CSc. z Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. Dlužno také dodat, že trénink je možné absolvovat pouze s trenérem. Trenéři jsou v BodyBody specielně vysškoleni pro metodu EMS.

 

BodyBody svůj koncept plánuje rozšiřovat i do dalších lokací a to například formou franšízingu. Více informací o BodyBody najdete na: www.bodybody.cz

 

-red-
Foto: BodyBody

 

Fotogalerie: BodyBody fitness

Diskuze k článku: Revoluční BodyBody fitness studio otevřelo již druhou pobočku

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek