Nízkonákladové fitness na vzestupu, 100 nových v Jižní Africe

23.05.2013 19:24

Společnost Planet Fitness otevírá své první „strohé“, cenově nenáročné fitness centrum v Jižní Africe pod názvem Planet Fitness JustGym. Výkonný ředitel společnosti v pátek prohlásil: "Cílem Planet Fitness je otevřít v zemi až 100 takových nízkonákladových fitness center v průběhu nadcházejících 5-10 let." A dodal: "Nízkonákladové posilovny jsou celosvětově na vzestupu a my se rozhodli přizpůsobit náš podnikatelský záměr začleněním modelu Planet Fitness, abychom tohoto trendu využili."

Budget fitness, resp. nízkonákladová fitness dle jeho názoru nemusí znamenat nízkou kvalitu. Budget fitness v podání JustGym jsou stejné jako tradiční health kluby s tím rozdílem, že jsou z nich vyjmuty prvky, které zdražují provoz. Tím myslí například velké bazény, které výrazně navyšují účty za elektřinu.

Fitness trh v Jižní Africe úspěšně odolává recesi, zejména díky partnerské spolupráci zdravotních programů s fitness centry. Ovšem zákazníci stále bojují s nedostatkem volné hotovosti na drahá členství ve fitness klubech. Důvody jsou vzrůstající zadlužení domácností a stupňující se tlak ze strany poskytovatelů služeb.

Zdroj: Česká komora fitness a BDlive

Diskuze k článku: Nízkonákladové fitness na vzestupu, 100 nových v Jižní Africe

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.