FIBO a nejzbytečnější trendy 2011

19.04.2011 23:32

Dovolil jsem si zahrát na soudce a vyhlásit menší anti-ceny za zbytečné produkty, které mají určovat nové trendy. Posuďte sami, zda jsou tyto trendy pro vás a vaše klienty zajímavé či nikoliv. Obecně bych se jim vyhnul oklikou.

1) Klíč či karta k zaznamenávání tréninku, tedy osobní coach
Je sice zřejmý trend zautomatizování procesů i v rámci cvičení. Ostatně touto cestou se vydal například Nike se svým produktem Nike+, v rámci kterého si můžete snadno evidovat kolik jste uběhli a porovnávat se tak s velkou komunitou příznivců po celém světě.
Nicméně mluvím zde o trochu jiném produktu. Výrobci i světoznámých značek (např. Technogym) se rozhodli na své kardio i posilovací stroje umístit čtečku, do které vložíte elektronický klíč, či kartu a váš trénink na tomto stroji se zaznamená. Tedy na posilovacích strojích váha, počet opakování a další možné údaje. Celé to má sloužit pro snadnou evidenci tréninku bez nutnosti vést tréninkový deník.
Bohužel výrobci (možná záměrně) ignorovali jednu skutečnost. Ne každý klient je ochoten celý svůj trénink odcvičit pouze na strojích a málokdo je tak ukázněný, aby si doplňoval údaje posléze dodatečně ve fitku či doma. Toto zdánlivé zjednodušení tedy přináší spíše další komplikaci pro klienta, včetně faktu, že nesmí doma zapomenout svůj elektronický klíč.
Obávám se, že tento „trend“ zatím nechává většinu výrobců spíše chladnými a nejspíš vědí proč.

2) Displej na posilovacích strojích
Tento rádoby trend byl v malé míře zastoupený již na loňském ročníku FIBO. Letos ho ale aplikovala většina menších výrobců. Tato zajímavost se bohužel nejspíš nikdy nestane masově rozšířenou. Hlavním faktorem totiž je, že díky aplikovanému displeji si výrobce snadno může říct o větší cenu za daný stroj (ostatně není tomu tak u kardio strojů?) a také je třeba rozvést elektrickou energii ke každému stroji zvlášť. V dnešní době, která stále více fandí snižování spotřeby je tak tento anti-trend spíše za trest.

3) Vibrační kolo Power Plate
Tato novinka byla jednou z těch opravdu překvapivých. Power Plate je známý svými vibračními přístroji ve formě plošiny s držadly a displejem pro nastavení. Ovšem power plate kolo je jiná šarže. Bohužel ovšem směrem dolů. Je mi jasné, že překonat světoznámý produkt klasického Power Plate je téměř nemožné. Ostatně tento produkt řada jiných výrobců okopírovala a upravila k obrazu svému. Ale obávám se, že toto kolo nebude leaderem na trhu. Jeho výhoda spočívá pouze v tom, že při jízdě na kole vibrují celá šlapadla. Bohužel jsem neměl čas tento výrobek studovat podrobně, nicméně jeho jedinou výhodu vidím v tom, že rychleji unavíte svaly nohou a díky vibraci se zapojí i ty hluboko uložené. Avšak v době, kdy jsou jednostranné sporty typu Spinningu či Heatu na ústupu je tento krok Power Plate spíše špatným směrem.

Samozřejmě tento článek reflektuje pouze názor autora a je na každém z vás, abyste si vytvořili obrázek vlastní. Domnívám se však, že žádný z těchto produktů nebude mít své místo na slunci mezi těmi nejlepšími nápady a trendy ani do budoucna.

Karel Jarušek, Fit Academy, www.fitacademy.cz/consultancy

Diskuze k článku: FIBO a nejzbytečnější trendy 2011

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek