Co přinesl veletrh Wellness a Fitness v Bratislavě

28.01.2013 13:29

Ve dnech 24. – 27. 1. proběhl na bratislavském výstavišti Incheba Expo již pátý ročník specializované výstavy Wellness a fitness. Tento veletrh je součástí veletrhů cestovního ruchu ITF Slovakiatour a gastronomie Danubius Gastro. Na celkové ploše 34 500 m2 pak byly zastoupeny také další specializované výstavy.


Podle údajů pořadatele, byla celková návštěvnost téměř 73 tisíc zájemců, kteří se přišli podívat na celkem 739 expozic různých vystavovatelů. Veletrh Wellness a Fitness celkově čítal několik málo desítek vystavovatelů. V rámci tohoto počtu však byly zastoupeny všechny významné značky a dodavatelé fitness strojů. Poradit se o realizaci svého fitness návštěvníci mohli například u firmy Domafit, zastřešující pro oba trhy značku nejen značku Cybex. Nechybělo slovenské zastoupení značky Life Fitness, firma Fit Plus. Na své expozici představovala firma Nové fitness zastupující například značky Star Trac, či Spinning své největší novinky a nechyběly ani značky jako Panatta firmy Fitness pro, nebo firma Fitness Solutions zastupující řadu značek, u nás zejména známou jako distributora značky Nautilus, nebo Schwinn Cycling.

Specialitou bratislavského veletrhu pak byli takzvaní diskontní prodejci repasovaného fitness vybavení. Tedy firmy, které nabízely již použité stroje (nejčastěji cardio) s omezenou zárukou. Oproti dřívějším ročníkům obdobné slovenské výstavy hodně ustoupilo do pozadí zastoupení distributorů výživových doplňků. Celkově tak byl veletrh více cílen na odbornou veřejnost.
Bratislavský veletrh není primárně o novinkách, jako například významné zahraniční veletrhy. Značky a distributoři prezentují aktuální nabídku a největší „špeky“ budou k vidění v dubnu na veletrhu FIBO, nebo posléze v květnu na veletrhu Rimini Wellness. Pokud však připravujete realizaci či rozšíření fitness, je tento veletrh ideální pro orientaci v nabídce českých a slovenských distributorů, stejně jako jimi prezentovaných značek.

-kjar-