Balance Club Brumlovka přichází s vlastní lekcí CrossWorkout

22.01.2014 11:24

Velké kluby a nejen ty, rády přináší vlastní novinky. Nejinak tomu je u největšího pražského fitness a wellness klubu, Balance Club Brumlovka. Ten připravil a zařadil do rozvrhu nový koncept CrossWorkout. V poslední době získává na populárnosti známý tréninkový program CrossFit, který velmi efektivně rozvíjí všestranné dovednosti a hlavně fyzickou kondici. Balance Club Brumlovka vytvořil silový kondiční program s prvky CrossFitu, ale bez použití extrémní váhy. Podle slov autorů vynechání extrémní zátěže zvyšuje atraktivitu lekcí a přitom nic neubírá na komplexnosti cvičení, intenzitě a vysokém energetickém výdeji. CrossWorkout je ideálním tréninkem pro muže i ženy. CrossWorkout i přes snížení zátěže je dostatečně intenzivní a není tak vhodný pro začátečníky.

S jakými konkrétními pomůckami a cviky se mohou klienti při CrossWorkoutu setkat? Převažují cviky se zátěží vlastního těla – například shyby v mnoha variantách jako nejlepší silový cvik pro posílení zad, kliky pro zvýšení síly hrudníku a tricepsu, výskoky na vysoký step, přítahy na TRX popruzích nebo angličáky a sedy lehy na gumových polokoulích bosu. Hodně se používají také činky a švihadla pro zahřátí i samostatné cvičení.

V prosinci minulého roku proběhla v Balance Clubu Brumlovka také vůbec první CrossWorkoutová výzva. Soutěž crossfitových borců měla vynikající ohlasy a neopakovatelnou atmosféru a proto se můžeme těšit na další podobné akce, které motivují k pravidelnému tréninku.

Jeden z autorů programu, Honza Šmidrkal k tomu dodává: „Praktikování CrossFitu s profesionálními sportovci má velmi dobré ohlasy, proto si myslím, že CrossFit má velkou budoucnost,“  v čemž mu notuje i jeho kolega David Rybenský: „CrossFit je spojením sportu a fitness – rozvíjí sílu, obratnost, dynamiku i vytrvalost. Umožňuje sledovat nejen vlastní progres, ale můžete se srovnávat s lidmi po celém světě. Trénující mají řadu možností zúčastnit se crossfitových soutěží.“

CrossFit i jeho alternativy jako CrossWorkout tak určitě budou v příštích letech na vzestupu. Fyzicky zdatnější klientela se od samotného funkčního tréninku bude posouvat tímto směrem.

 

Autor: Karel Jarušek

Foto: Balance Club Brumlovka

 

Diskuze k článku: Balance Club Brumlovka přichází s vlastní lekcí CrossWorkout

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek